Inn Ketering – „доктори за храна“ кои прават вистинска магија од вашата масаАко го сакате најдобриот кетеринг во Прилеп со најкоректни и најприфатливи цени тоа секако без никаков сомнеж ќе го најдете во Inn Ketering. Тони Стојковски и Ангел Карбески се двајцата професионални готвачи, од кои Стојковски со над 20 годишно искуство.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не залудно многумина ги викаат и „доктори за храна“ затоа што од вашата маса ќе направат вистинска магија. Токму затоа пред една недела го добија и Признанието од Шведската асоција на готвачи за нивниот придонес во светските културни и гастрономски настани и за успешната соработка за промоција на гастрономијата во Европа и во светот.

 

 

 

 

 

Членови се и на Гастро Мак – Асоцијацијата на готвачи и шефови на кујни од Македонија. Имаат освоено и голем број награди како на домашни и меѓународни натпревари.

 

 

 

 

 

 

 

 

Inn Ketering – кетериг за секаков вид на прослави, со комплетна организација на сите ваши свечености:

  • Храна
  • Коктел маси со разни алкохолни и безалкохолни пијалоци
  • Комплетна декорација на маси и простор
  • Персонал шанкери и келнери
  • Прием на гости
  • Изнајмување на високи маси
  • Организирање на огномети
  • Соработка со голем број салони за свадби и вили за прослави
  • Изработка на мениа за ресторани

 

 

 

 

 

 

Во Inn Ketering може да порачате секаков вид на храна, специјалитети од домашната или интернационалната кујна. Од стандардни традиционални јадења, па се до морски специјалитети.

 

 

 

 

 

 

Познати се и по благите превкусни десерти.

 

 

Најново од Inn Ketering и единствено во Прилеп – Декорација на маса со сув мраз на – 90 степени.

Може да ги контактирате на 079-266-284 и 078-561-344, а се она што подготвуаат може да погледнете на и нивните профили на ФБ и Инстаграм – InnKetering.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи