На 03.06. Отворен ден за деветтоодделенците во„Кузман Јосифоски – Питу“ – Економијата е крвотокот на општествотоПосле промоцијата на СОЕПТУ „Кузман Јосифоски – Питу“ во општина Прилеп, општина Кривогаштани и општина Долнени, вработените од ова училиште заедно со учениците ќе ги пречекаат идните средношколци во дворот и во зградата на учениците.

„На штандовите ќе бидат претставени нашите профили Техничар за е-трговија и дигитален маркетинг Економски техничар/бизнис администратор Економски техничар (ДУАЛНА) во соработка со компании – стипендија 3,500.00 ден. Правен техничар Продавач – референт за продажни услуги / асистент деловен администратор- стипендија 3,500.00 ден ученичките компании, младинската организација, соработката со компаниите каде учениците ја изведуваат практичната работа, претставување на проектите во кои учествува училиштето и сите вон-наставни активности во кои учествуваме со нашите ученици“, велат од СОЕПТУ „Кузман Јосифоски – Питу“ – Прилеп.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи