ВИДЕО – Младите историчари од СОУ „Ѓорче Петров“ издадода видео за Прилеп како историска туристичка разгледницаМладите Историчари од СОУ „Ѓорче Петров“ – Прилеп, повторно со ново изненадување, деновиве завршија еден доста креативен и обемен проект за Прилеп во времето на Преродбата, кој го крунисаа со видео изработено во вид на историска туристичка разгледница. Песната за видеото е авторска песна на самите ученици.

„Се надеваме дека кај многу мина ова видео ќе остави впечаток, а можеби и ќе предизвика за и интерес за ваков вид од туристичко претставување на Прилеп“, велат младите Историчари од СОУ „Ѓорче Петров“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи