Од полноќ пониска цена на бензинот БС-95

Facebook
Twitter
Email
Print

Од ноќеска на полноќ бензинот БС-95 ќе се продава по нова цена.

Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), цената на бензинот БС-95 се намалува за два денари, додека цените на останатите бензини, на дизелот и на екстра лесното масло не се менуваат.

Па така, од полноќ литар бензин БС-95 ќе се продава за 80 денари за литар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи