Екипата од „МАРКОВИ ТОЧАКЏИИ“ успешно ја извозија првата етапа од „Tour de Suisse“

Членовите на „МАРКОВИ ТОЧАКЏИИ“ Филип Илиоски, Влатко Крстески и Христијан Мојсоски и официјално го започнаа предизвикот „Tour de Suisse“, со старт од Циришко езеро, чија крајна дестинација ќе биде Прилеп. Првата етапа од турата долга преку 2.000 километри, до предвидената локација во Saas Kloster беше успешно реализирана. Денес следува втората етапа каде екипата ќе треба да ја искачи најголемата елевација во текот на турата, односно превојот Fluella pass со 2385 метри надморска висина, по што се упатуваат кон Италија.

Среќно момци, ветар во грб!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи