ВИДЕО – Економијата е крвотокот на општеството – бидете дел од СОЕПТУ „Кузман Јосифоски – Питу“Економијата е крвотокот на општеството – бидете дел од СОЕПТУ „Кузман Јосифоски – Питу“ – Прилеп.

 

ОБРАЗОВНИ ПРОФИЛИ:

 

Економски техничар каде во ДУАЛНА-паралелка учениците каде добиваат стипендија од 3.500 денари месечно – 9 месеци

Бидете успешен:

Сметководител, банкар, Менаџер, Ревизор, Осигурителен агент, Маркетинг директтор, Туристички менаџер, Раководител на човечки ресурси, Цариник…

 

Правен техничар

Отворете ги вратите кон кариерата во правната областа како:

Правници, Адвокати, Судии, Нотари, Извршители…

 

Техничар за е-трговија и дигитален маркетинг

 

Започнете го вашиот успешен пат во светот на дигиталните можности со изучување на:

Е-трговија, Дигитален маркетинг, Веб дизајн, Социјалните мрежи, Дигиталните промоции, Онлајн кампањи, Интернет брендирање…

 

Бизнис администратор

 

Откријте ја својата патека како иден:

Бизнис администратор, Менаџер, Консултант, Финансиер….

 

ПРОФИЛИ СО 3 ГОДИШНО ТРАЕЊЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО

 

Продавач-референт за продажни услуги

Асистент деловен администратор

 

Учениците во овие профили добиваат стипендија од 3.500 денари месечно 9 месеци.

 

Компании каде се одвива практична настава: Водовод, Комуналец, Центар за социјална работа, Комфи Ангел, Сметководствени бироа, Ревизорски куќи, КАМ маркет и други.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи