Кривична за прилепчанец и правно лице од Прилеп за „повреда на авторско право“

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Ц.(42) од Прилеп и правно лице од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „повреда на авторско право и сродни права“.

Пријавените, со намера за себе да стекнат противправна имотна корист, вршеле неовластена продажба на производи со идентична заштитена трговска марка на правно лице од Република Турција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи