Извидништвото никогаш не запира – 30 дневен извиднички онлајн предизвик за сите млади

Во периодот кога скоро сите активности на извидничките одреди и другите организации кои работат со млади се суспендирани со цел

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилепчанецот Драган Бектеш во Австралија – вистински уметник при изработката на бурек

Прилепчанецот Драган Бектеш кој веќе година и половина живее во главниот град на Австралија, Канбера, создава вистинска уметност при изработката

Дознај повеќе

Хуманитарна акција на ОО СДСМ Прилеп – денеска поделени 100 хуманитарни пакети во Варош

  Општинската организација на СДСМ-Прилеп, под мотото „Сите против коронавирус“,  денеска започна со спроведување на голема хуманитарна акција, со која

Дознај повеќе

ВИДЕО – Аџиоска : Граѓаните да ги вакцинираат децата со предшколски вакцини, тие вакцини не трпат одлагање

Во однос на вакцинациите сакам да ве известам дека граѓаните за нив се информираат секојдневно, рече директорката на Здравствен дом

Дознај повеќе

ВИДЕО – Пачешкоски : Земјоделците кои не извадиле дозвола за движење можат викендов да се најават на 192, за земјоделците од Прилеп чии ниви се на територија на Прилеп не требаат дозволи

За време на викендот, за време на полицискиот час, сите земјоделци кои што се жители на град Прилеп и нивните

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски: Утре да не се прават гужви во маркетите, викендов дежурна ќе биде само аптеката Каракаш, граѓаните да не ги злоупотребуваат дозволите за движење

Заедно со комуналните претпријатија и ТТПЕ од нашиот град, во изминатите два дена извршивме дезинфекција на сите улици во градот,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Богоески : Во инфективно имаме 5 пациенти позитивни на Ковид 19 и 4 лица за кои се чека резултат

  Моментално во инфективното одделение во Општа болница Прилеп, имаме 5 пациенти позитивни на корона вирус хоспитализирани, од кои четворица

Дознај повеќе

ВИДЕО – Николоска : Доколку се придржуваат на сите препораки, иако имале позитивен на Ковид 19, фирмите може да работат

  Доколку се придржуваат на сите препораки иако имале позитивен на Ковид 19 фирмите може да работат, истакна Драгица Николоска,

Дознај повеќе