ВИДЕО – Петкоски: Јованоски за зимско чистење на улиците склучил договор во 4 очи, без тендер, во висина од 7 милиони денари

Денеска продолжуваме со изнесување на сериозни индиции за сторен криминал од локалната власт на СДСМ, предводена од градоначалникот Илија Јованоски.

Read more

ВИДЕО – Како досега течеше реконструкцијата на дел од булеварот „Гоце Делчев“

Во февруари започна реконструкцијата на главната сообраќајна артерија во Прилеп, булеварот „Гоце Делчев“. Истиот ќе биде реконструиран во должина до

Read more

ВИДЕО – Македонци заглавени во Келн, обвинуваат за хаос околу транспортот со хуманитарните летови од Германија

  Македонците од германскиот град Келн обвинуваат за тотален хаос и неорганизираност при синоќешното транспортирање на македонските граѓани со т.н.

Read more

ВИДЕО – Богоески : Граѓаните да бидат совесни по враќањето од странство да се пријават и да останат во самоизолација, тоа е наквалитетна заштита од вирусот

  ИЗВОР : СИТЕЛ     Господине Богоески, колку нашиот медицински персонал од Општата болница, кој што е во првите

Read more

ВИДЕО – Никој не знае кога Прилеп ќе добие нов театар, актерите се скептици, бараат и одделување од Центарот за култура

Прилепскиот театар одбележува 70 години постоење. Но за жал иако во моментов е еден од најреномираните театарски ансамбли во Македонија

Read more

ВИДЕО – Дали Еурокомпозитовци се излажани и за ветените придонеси ? Продолжен принудниот одмор на вработените, компанијата не работи

Принудниот одмор на 60-тина вработени во државната компанија Еурокомпозит им бил продолжен до крајот на февруари. Во фабриката е исклучена

Read more

„Марковите Точакџии“ со точаци на „Тапанче“ – отворена сезоната за 2020-та

Денеска 20-тина членови на Марковите Точакџии од Прилеп офијално ја отворија сезоната 2020 со велосипеди тргнуваќи од центарот на Прилеп

Read more

Управниот одбор на ФК „Победа“ го разреши тренерот Тони Мегленски

Управниот одбор на ФК „Победа“ АД – Прилеп денеска одржа состанок со една точка на дневен ред – „Разгледување на

Read more