Од ковид-19 почина српскиот патријарх Иринеј, хоспитализирани поглаварите на грчката и албанската православна црква

По повеќе од две седмици боледување од ковид-19, утрово во 7.07 часот во воената ковид болница „Карабурма“ во Белград, починал

Read more

Прекинато испитувањето на вакцина против Ковид 19 : Доброволците добиле необјаснета болест

  КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315 Американската компанија „Џонсон и Џонсон“ привремено го прекина клиничкото испитување на потенцијална вакцина

Read more

Во Словенија нема да биде задолжително носењето маски во градинките и училиштата

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315 Во Словенија повеќе нема да биде задолжително носењето заштитни маски во градинките. Учениците од основните

Read more

Жестоки борби во Нагорно Карабах – повторно се разгори конфликтот помеѓу Ерменија и Азербејџан

  КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315 Територијалниот судир меѓу Ерменија и Азербејџан во регионот на Нагорно-Карабах, повторно се разгоре

Read more