Северна Кореја гради нова подморница, која најверојатно ќе биде опремена со балистички ракети

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун ја прегледа новата подморница и особено внимание посвети на нејзините борбени системи, потенцијално најавувајќи го континуираниот

Дознај повеќе

Иранските власти уапсиле шпиони на ЦИА, неколкумина осудени на смртна казна!

Иранските власти уапсиле 17 шпиони кои работеле за американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), соопшти денеска иранската државна телевизија.   Преку

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien