Најстарата панда во светот наполни 37 години

Зоолошката градина во Чунгкинг, Кина организираше роденденска забава за Ксин Ксинг, најстарата џиновска панда во заробеништво во светот, која наполни 37 години,

Дознај повеќе

ВИДЕО: Со велосипед постигна брзина од 280 км/час и постави нов светски рекорд

Британецот Нил Кемпбел на аеродромската писта во британскиот град Елвингрон, северен Јоркшир, постави нов брзински светски рекорд со велосипед, постигнувајќи

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien