Затвор во Германија претворен во хотел, гостите спијат зад решетки и во затворски униформи

Историскиот затвор во градот Фјурстенау во северозападна Германија по повторното отворање работи веќе извесно време, но сега како хотел. Бројни

Дознај повеќе

Русин ги тужи „Епл“ бидејќи неговиот „ајфон го претворил во хомосексуалец

Русин покренал тужба против „Епл“, тврдејќи дека неговиот „ајфон“, односно апликација на телефонот го претворила во хомосексуалец. Тврдејќи дека претрпил

Дознај повеќе

“Central Park Tower” во Њујорк официјално прогласена за највисока станбена зграда на светот

Облакодерот “Central Park Tower” во Њујорк оваа недела официјално станала највисока станбена зграда на светот, откако достигна конечна висина од 470

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien