ВИДЕО – „Дејли Мејл“ : 30.000 Македонци протестираа во Сиднеј за зачувување на уставното име

Десетици илјади Македонци протестираа денеска во Перт, Мелбурн, Бризбејн и Сиднеј, Австралија. Македонските здруженија од оваа земја порачаа дека се

Read more

Колоски: Новите отстапки кон Грција се шамар за сите Македонци, доста попуштаме

Македонците направиле многубројни отстапки за да ја задоволат Грција и грчкиот народ, вели Мето Колоски, претседателот на Обединетата македонска дијаспора

Read more

ВИДЕО : Владата не ја открива географската одредница во името

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција рече дека не се разговара за отстранување на членови на уставот и

Read more