Општина Прилеп : Сите изборни ветувања, поточно Програмата на градоначалникот Јованоски, се реализира чекор по чекор

Разбирливо е што советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Прилеп, немаат информации за работата на новата локална

Дознај повеќе

Општина Прилеп : Доказ за недомаќинското работење на ВМРО-ДПМНЕ е тоа што Општина Прилеп е во долг од околу 3.5 милиони евра

Општина Прилеп категорично ги демантира дезинформациите и спинуваните факти од страна на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, објавени на

Дознај повеќе

Јованоски : Инспектори го испитуваат финансиското работење на Општина Прилеп, долгот моментално е околу 3,5 милиони евра

Во овој момент Општина Прилеп должи околу 3,5 милиони евра кон разни побарувачи. Детали за сето ова има во извештајот

Дознај повеќе

ВИДЕО: Се одржа втората седница на „Граѓанскиот парламент“ во Прилеп

Денеска во Прилеп по втор пат се одржа т.н. „Граѓанскиот парламент“, средба на која градоначалникот Илија Јованоски заедно со граѓаните

Дознај повеќе

Се интензивира соработката помеѓу Општина Прилеп и Меѓународниот Славјански Универзитет од Битола

Градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска оствари средба со претставници на Меѓународниот Славјански Универзитет од Битола на која се

Дознај повеќе

ВИДЕО : Доделени наградите „3-ти Ноември“ во Прилеп

На свечена седница на Советот на Општина Прилеп, вечерва, беа доделени третоноемвриските награди. Наградите се доделуваат секоја година по повод

Дознај повеќе

Општина Прилеп : Општинската администрација ги демантира обвинувањата за противзаконско работење на градоначалникот и новата локална власт

По вчерашните недолични критики од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, мотивирани од приземни популистички цели, а упатени на адреса на градоначалникот

Дознај повеќе

Соопштени добитниците на наградата „3-ти Ноември“ во Прилеп

Комисијата за одбележување празници и манифестации и доделување награди и признанија, на денешната седница донесе одлука за доделување на награди

Дознај повеќе

Општина Прилеп : Рокот за доставување предлози за 3-то ноемвриските награди не е ограничен, ниту пак рокот за донесување на одлуките

Комисијата за одбележување на значајни настани, личности и празници работи законски и со примена на сите правни акти што ја

Дознај повеќе

Градоначалникот Јованоски финансиски ќе го поддржи пингпонгарот Рикалоски за учество на Олимпијадата

Седумнаесет годишниот пингпонгар од Прилеп, Александар Рикалоски, е првиот пингпонгар од Прилеп и Македонија, кој во изминативе 7 децении од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien