Заев: Национален консезус за името, кој ќе биде потврден на референдум

Премиерот Заев денес изјави дека верува дека може да се најде национален консензус во функција на решавање на проблемот со името,

Дознај повеќе

Шпанија разгледува можност за дозвола за референдуми за независност на регионите

Шпанија разгледува уставни промени кои би им овозможиле на регионите во иднина да спроведуваат легални референдуми за својата независност, откри синоќа шпанскиот

Дознај повеќе

Србов: Скандалозна е одлуката да се стопираат референдумите за доселувањето на мигранти

Владата предводена од СДС во континуитет го крши Уставот на Р. Македонија! Скандалозна и незаконска е одлуката на Државниот инспекторат

Дознај повеќе

Жешко во Барселона, илјадници Каталонци на протест

Десетици илјади Каталонци излегоа на улиците на Барселона, откако Шпанската влада уапси 14 членови на движењето за независност, вклучувајќи го

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien