Заев: Национален консезус за името, кој ќе биде потврден на референдум

Премиерот Заев денес изјави дека верува дека може да се најде национален консензус во функција на решавање на проблемот со името,

Read more

Шпанија разгледува можност за дозвола за референдуми за независност на регионите

Шпанија разгледува уставни промени кои би им овозможиле на регионите во иднина да спроведуваат легални референдуми за својата независност, откри синоќа шпанскиот

Read more

Србов: Скандалозна е одлуката да се стопираат референдумите за доселувањето на мигранти

Владата предводена од СДС во континуитет го крши Уставот на Р. Македонија! Скандалозна и незаконска е одлуката на Државниот инспекторат

Read more

Жешко во Барселона, илјадници Каталонци на протест

Десетици илјади Каталонци излегоа на улиците на Барселона, откако Шпанската влада уапси 14 членови на движењето за независност, вклучувајќи го

Read more