Видео – СДСМ : Да се залагаме за истите вредности за кои загинале хероите од НОВ, а тоа се слободна и просперитетна Македонија

Општинската организација на СДСМ на сите граѓани денеска им го честиташе „3-ти Ноември“ – Денот на ослободувањето на Прилеп.  

Дознај повеќе

Заев: Не размислувам за предвремени парламентарни избори

Денеска на заедничката прес-конфернција со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина Денис Звиздиќ, премиерот Зоран Заев изјави

Дознај повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ Прилеп шири лаги и клевети за кои ке следат домашни и меѓународни тужби

Во очај и безидејност, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да пласира лаги, клевети и невистини. Поради вчерашните јавни и лажни обвинувања дека кандидатот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : На вчерашниот најмасовен митинг, граѓаните на Прилеп веќе ги најавија промените

Со Вашето присуство на синоќешниот најмасовен и најголем граѓански митинг во Прилеп, Вие, веќе го најавивте исходот на овие локални

Дознај повеќе

СДСМ : Во недела граѓаните на Ристески ќе му покажат црвен картон

Очајноста на Марјан Ристески и нервозата заради сознанието дека во недела ќе доживее тежок изборен пораз, станува сѐ повидлива. Кога

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : Денешниот 11 Октомври е предвесник на промените во Прилеп

Денеска се навршуваат 76 години од почетокот на НОБ во 1941 година. Прилеп како револуционер положи 10 Народни херои, 154

Дознај повеќе