Турција во бомбардирањето во Сирија уништила храм стар 3.000 години

Турската армија веќе повеќе од една седмица во сириската покраина Африн ја спроведува операцијата „Маслинова гранка“ против тамошното курдско население.

Read more

Трамп на Путин му открил тајна операција на Мосад во Сирија

Американскиот магазин „Венити фер“ објави дека американскиот претседател Доналд Трамп обелоденил детали за тајна израелска мисија на уфрлување во групата

Read more