Приведен уште еден осомничен за настаните од 27 април, кој се бараше со потерница

Полицијата денеска потврди дека синоќа бил уапсен Младен Додевски, еден од осомничените за собраниските инциденти на 27-ми април, кој досега беше

Read more

Меѓународна потерница за петмина осомничени за настаните во Собранието

Министерството за внатрешни работи преку канцеларијата на Интерпол во земјава, распиша меѓународна потерница за петмина осомничени за насилствата во Собранието

Read more

Собранието им го одзеде имунитетот на шестмината пратеници

Собранието на денешната седница експресно го симна имунитетот на шестмината пратеници Кристо Мукоски, Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, Сашо Василевски, Љупчо

Read more

Собраниската комисијата ги одобри барањата за притвор на пратениците обвинети за крвавиот четврток

Комисијата за деловнички и мандантно – имунитетни прашања ги одобри барањата за притвор на шестмината пратеници обвинети за „крвавиот четврток“

Read more