ВИДЕО – Ниту лошото време и силниот дожд не го спречија – „Преспанскиот херој“ пристигна во Гостивар

Ниту лошото време и дождот не го спречија денеска „Преспанскиот херој“, Васил Јанкула, да го продолжии својот подвиг и да

Дознај повеќе

Општина Прилеп : „The Gallery House Pub“ ја нема платено комуналната такса за користење на јавна површина за 2018 и 2019 година

Општина Прилеп најостро ги отфрла обвинувањата од страна на лицето Бисерко Тркља кој не е сопственик ни управител на фирмата

Дознај повеќе

Двајца повредени при расправија во Прилеп – имало и пукање од огнено оружје

Околу 03.00 часот утрово во полиција било пријавено дека во угостителски објект во близина на железничката станица во Прилеп имало

Дознај повеќе

ВИДЕО – Тркља : Општината нечовечки и без никаков налог ми го собра целиот инвентар поради долг од 89.000 денари, кој веќе половина го платив

Комуналните инспектори од Општина Прилеп утрово го зеле целиот инвентар од угостителскиот објект „The Gallery House Pub“, без никакво предупредување

Дознај повеќе

Загина тракторист од прилепско Локвени, му се превртел тракторот и го потиснал

Триесетиедногодишниот Н.З. од прилепското село Локвени го загуби својот живот, кога управувајќи со трактор марка „Фиат“ се превртил, при што

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien