ВИДЕО – Кристалното сино езеро во Казахстан, каде што дрвјата растат наопаку и има сцени како од научно фантастичен филм

Вгнездено во пошуменото подрачје на планините Тјан Шан, казахстанското езеро Каинди ги поканува сите оние кои ја посетуваат оваа природа

Дознај повеќе

Бројот на загинати во смртоносното цунами во Индонезија вртоглаво расте – најмалку 373 жртви и над 100 исчезнати

Бројот на жртви од цунамито во Индонезија порасна на 373, информира Индонезиската агенција за катастрофи. Портпаролот на Агенцијата, Сутопо Пурво

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien