ВИДЕО : Како изгледа кога на небото ќе видите 1.000 дронови

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Кинеската компанија E Hang го урна рекордот кој претходно изнесуваше 500 дронови.

 

Моментално E Hang дизајнираат такси дронови кои ќе бидат употребувани во Дубаи.

 

Во 15 минутното шоу дроновите правеа најразлични формации, слики, па дури и картата на Кина.

 

Целата флота на дрнови била контролирана од само еден компјутер.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи