ВИДЕО : Скара на соларна енергија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Печењето на плескавици, кебапчиња, ребра и останати гурмански специјалитети на соларна скара можеби на прв поглед изгледа чудно, но е навистина практично.

Овој гаџет штеди пред се енергија, не ја загадува околината, нема потреба од чадење, распалување, сецкање ситни дрвца и дување во скарата ако таа загасне.

Единствено што треба да направите е скарата да ја насочите кон аголот од каде што доаѓа најмногу сончева светлина.

Дали ова ќе ја замени во иднина традиционалната скара ќе видиме, или сепак кебапи на ќумур ќе си останат кебапи на ќумур. Што мислите вие ?

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи