ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Анѓушев отвори фабрика дело на ВМРО-ДПМНЕ, а „Еурокомпозит” го остави без плати!

Денес во оваа индустриска зона, која сопартијците на Кочо Анѓушев, Горан Сугарески и Зоран Заев ја нарекуваа зелена ливада почнува да работи новата германска инвестиција “АКОМПЛАСТ” и без никаков срам, како и во Струмица и Струга, Кочо Анѓушев оди да ги отвара инвестициите што ВМРО-ДПМНЕ ги донесе во Македонија. Истакнаа од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

Прес конференцијата ја пренесуваме во целост.

 

 

„Наместо да ги видеме Самка Ибраимоски, Зоран Шапуриќ и Рамиз Мерко со нов инвеститор овде, ние ќе присуствуваме на парадата на тие што за 110 дена ја задолжија РМ со нови 410 мил евра!

 

Тие што избркаа 3 инвеститори за 110 дена од РМ, тие што ќе ги кратат субвенциите, пензиите и платите…

 

Добро е Кочо Анѓушев заедно со Сугарески да отидат во Еурокомпозит и да им ги исплатат ветените плати на вработените, а не да им се закануваат на синдикалците да не штрајкуваат.

 

Ништо од тие ветени плати. Им посакуваме успех во работата на Акомпласт, брз напредок во градбата на ВИК и многу нови работни места во оваа индустриска зона, дело на ВМРО-ДПМНЕ“, рекоа од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи