ВИДЕО : Кандидатите за градоначалници на Прилеп го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори

Фер и демократски избори се еден од основните принципи за демократски развој на секоја држава.

 

Токму поради тоа во 80 Општински изборни комисии денеска истовремено кандидатите за градоначалници го потпишуваат Кодексот за фер и демократски избори.

 

Со него се обврзуваат дека ќе се придржуваат и активно ќе ги спроведуваат принципите за фер и демократски избори.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи