ВИДЕО : Планинскиот велосипедизам станува многу популарен спорт во Прилеп

Редакцијата на „Инфо Компас“ направи кратко интервју со Душко Димкоски, претседател на Здружение „Велосипед 2015“ кое на 1 октомври ќе го организира 4-тиот по ред велосипедски настан „Тура преку Слива“.

 

Стартот на турата е од плоштадот „Александрија“, а таа ќе ги опфати селата : Волково, Чумово, Штавица, Бонче, Подмол и Марул.

 

Освен „Тура преку Слива“, Здружението „Велосипед 2015“ ја организира и „Дервенска тура“ и други велосипедски манифестации.

 

Повеќе околу развојот и перспективите на планинскиот велосипедизам во Прилеп  и Македонија погледнете подолу во видео интервјуто.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи