СДСМ : Груевски е веќе надминат политичар

Македонија го надмина Груевски, граѓаните ќе ја потврдат промената и на локалните избори, вака реагираше  СДСМ на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски дадена за телевизија Сител во која рече дека ќе бара предвремени парламентарни избори.

 

„Никола Груевски е губитник и тоа им е јасно на сите, па дури и на неговите сопартијци и затоа никој повеќе не стравува од неговото сеење закани, поделби и омраза“, додаваат од СДСМ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи