Борко Ристовски повторно во ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ

Голманот на Барселона и македонската репрезентација Борко Ристовски повторно се најде во топ 5 одбрани на колото според ЕХФ, со својата одбрана против Кристијанштад во второто коло од лигата на шампионите, каде Барселона извојува победа од 31-29.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи