Распоред на митинзи на ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори 2017

Распоред на митинзи на ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори 2017

 

 

 

ДЕН ЧАС М И Т И Н З И
1. 25.09.2017ПОНЕДЕЛНИК 19.00 ОХРИД
2. 26.09.2017ВТОРНИК 18.00

20.30

ВИНИЦА

КОЧАНИ

3. 27.09.2017СРЕДА 18.00

20.30

НЕГОТИНО

КАВАДАРЦИ

4. 28.09.2017ЧЕТВРТОК 18.00

20.30

ВЕВЧАНИ

СТРУГА

5. 29.09.2017ПЕТОК 18.00

20.30

БУТЕЛ

КАРПОШ

6. 30.09.2017САБОТА 18.00

20.30

ГОСТИВАР

ТЕТОВО

7. 01.10.2017НЕДЕЛА 18.00

20.30

СВЕТИ НИКОЛЕ

ШТИП

8. 02.10.2017ПОНЕДЕЛНИК 18.00

20.30

МАКЕДОНСКИ БРОД

КИЧЕВО

9. 03.10.2017ВТОРНИК 18.00

20.30

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

КУМАНОВО

10. 04.10.2017СРЕДА 18.00

20.30

РЕСЕН

БИТОЛА

11. 05.10.2017ЧЕТВРТОК 18.00

20:30

КИСЕЛА ВОДА

ЦЕНТАР

12. 06.10.2017ПЕТОК 18.00

20.30

КРУШЕВО

ПРИЛЕП

13. 07.10.2017САБОТА 13:00

18:00

20:30

КРАТОВО

ПРОБИШТИП

КРИВА ПАЛАНКА

14. 08.10.2017НЕДЕЛА 18.00

20.30

РАДОВИШ

СТРУМИЦА

15. 09.10.2017ПОНЕДЕЛНИК 18.00

20.30

ВАЛАНДОВО

ГЕВГЕЛИЈА

16. 10.10.2017ВТОРНИК 18.00

20.30

ГАЗИ БАБА

ШУТО ОРИЗАРИ

17. 11.10.2017СРЕДА 18.00

20.30

БЕРОВО

ДЕЛЧЕВО

18. 12.10.2017ЧЕТВРТОК 18:00

20:30

АЕРОДРОМ

ВЕЛЕС

19. 13.10.2017ПЕТОК 18.00 СКОПЈЕ

ЗАВРШЕН МИТИНГ

20. 14.10.2017САБОТА ИЗБОРЕН МОЛК
21. 15.10.2017НЕДЕЛА ДЕН НА ГЛАСАЊЕ

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи