Баерн му врачи отказ на Анчелоти

Facebook
Twitter
Email
Print

Баерн Минхен му врачи отказ на Карло Анчелоти по доживеаниот пораз во второто коло од лигата на шампионите во Париз против ПСЖ со резултат од 3:0.

 

Анчелоти веднаш беше повикан на разговор кога тимот се врати во Германија. Прес конференција е закажана за попладнево, каде и официјално ќе биде соопштена одлуката.

 

Румениге веднаш по завршувањето на натпреварот со ПСЖ изјави дека тоа не е вистинскиот Баерн Минхен и дека некој ќе треба да превземе одговорност за поразот и дека ќе има последици. Тоа беше најлошиот пораз на Баерн во групната фаза од натпреварувањето во последните 21 година.

 

Анчелоти кој имаше договор до јуни 2019 со Баерн, сè почесто се поврзува со враќање на кормилот на својот поранешен клуб од Италија, Милан.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи