Плавата Планета 2

Плавата Планета претставува документарен серијал на Би-Би-Си за планетата Земја. Ги прикажува океаните и живиот свет во нив на еден ексклузивен начин, со до тогаш необјавени слики и снимки. За крајот на оваа година е најавена втората сезона од овој прекрасен серијал.

 

Музиката на Ханс Цимер и Радиохед, специјално снимена за овој документарен серијал, го доведува документарецот до совршенство. Трејлерот за новиот серијал го потврдува тоа.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи