Падна првиот снег во Македонија

Facebook
Twitter
Email
Print

Иако сè уште е рано за овој период од годината, утрово повисоките места во Македонија, односно Маврово и Попова Шапка се разбудија под снежна покривка, а снег можеше да се забележи и на Водно.

 

Во наредните денови на планините над 1.500 метри надморска височина повторно се очекуваат врнежи од снег.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи