ВИДЕО : По 8-ми пат во Прилеп се одржа „Фестивал на медот“

Во организација на пчеларското здружение „Братство“ од Прилеп по 8-ми пат се одржа манифестацијата „Фестивал на медот“. На фестивалот учествуваат повеќе од 15-тина производители на пчелни производи.

 

Претседателот на пчеларското здружение „Братство“, Дејан Бошкоски, кажа дека манифестацијата ќе трае 4 дена и ги покани сите граѓани да ги пробаат овие производи.

 

По повод Фестивалот на медот се одржа и пригодна културна програма.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.