ВИДЕО : По 8-ми пат во Прилеп се одржа „Фестивал на медот“

Во организација на пчеларското здружение „Братство“ од Прилеп по 8-ми пат се одржа манифестацијата „Фестивал на медот“. На фестивалот учествуваат повеќе од 15-тина производители на пчелни производи.

 

Претседателот на пчеларското здружение „Братство“, Дејан Бошкоски, кажа дека манифестацијата ќе трае 4 дена и ги покани сите граѓани да ги пробаат овие производи.

 

По повод Фестивалот на медот се одржа и пригодна културна програма.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи