„Музички маратон“ во организација на музичкото училиште од Прилеп

Денеска во Домот за култура „Марко Цепенков“ во организација на ООУМ „Ордан Михајлоски – Оцка“ од Прилеп по повод празникот „11 Октомври“ беше организиран „Музички маратон“. Оваа манифестација се организира за прв пат.

 

На маратонот настапија 40-тина деца кои свиреа на пијано. Настанот беше и од натпреварувачки карактер, а поуспешните ученици добија и награди.

 

Организаторите се надеваат овој настан во иднина да прерасне во традиција.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи