„Музички маратон“ во организација на музичкото училиште од Прилеп

Денеска во Домот за култура „Марко Цепенков“ во организација на ООУМ „Ордан Михајлоски – Оцка“ од Прилеп по повод празникот „11 Октомври“ беше организиран „Музички маратон“. Оваа манифестација се организира за прв пат.

 

На маратонот настапија 40-тина деца кои свиреа на пијано. Настанот беше и од натпреварувачки карактер, а поуспешните ученици добија и награди.

 

Организаторите се надеваат овој настан во иднина да прерасне во традиција.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.