ВИДЕО : Соборен рекордот за најдолг дострел со снајпер

Руски производител на пушки направил верзија на снајперската пушка СЛЛК-14 со долг дострел, пренесува Спутњик.

 

Руски снајперист со куршумот од пушката „Сумарак“ успеа да ја погоди целта на неверојатни 4.210 метри далечина со што го собори претходниот рекорд од 4.157 метри.

 

За да се постигне овој возбудлив подвиг, производителот морал да ја смени конструкцијата на пушката и нејзината муниција.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи