Загина 35 годишен жител на прилепско Дреновци

Триесет и пет годишниот Р.Б. од прилепското село Дреновци вчера околу 7.30 часот загинал кога тракторот кој го управувал, марка ФИАТ, се превртел и тој завршил под него, при што починал на лице место.

 

Според првичните информации до несреќата дошло кога браќата Р.Б. и П.Б со тракторот се спуштале на стрмно место викано „Споменик“. Во еден момент тракторот се превртел при што Р.Б. се нашол под тракторот и починал на лице место, додека неговиот брат П.Б. се здобил со тешки телесни повреди и скршеници на ногата.

 

Веднаш на лице место е извршен увид од страна на припадници на ПС Прилеп, а известен бил и јавен обвинител кој наредил да се изврши обдукција врз телото на починатиот.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи