Хуманитарен концерт на КУД „Моминок“ – Прилеп

КУД „Моминок“ – Прилеп во сабота, во 19:00 часот, во домот за култура „Марко Цепенков“ ќе го одржи својот годишен концерт, кој овој пат ќе има хуманитарен карактер.

 

Се работи за дете од ова културно уметничко друштво на кое што итно му е потребна финансиска помош. Средствата од концертот ќе бидат наменети токму за тоа.

 

Билетите може да ги купите во Сити Гарден – наспроти „Марко Цепенков“, или на телефонските броеви :

071 714 624 – Пеце

078 640 122 –Рубин

 

Гости на концертот ќе бидат КУД „Иван Цветковиќ“ – Гркиња од Србија и ЗП „Пенка Котеска“ од Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи