ВИДЕО : „Caves the gates to the past“ од прилепчанецот Јован Тодоровски во потесната селекција на ЕХО фестивалот

Видеото на Јован Тодоровски, член на спелеолошкиот клуб „Златоврв“ од Прилеп, насловено како „Caves the gates to the past“ е избрано во потесната селекција на конкурсот за најдобро кратко видео на ЕХО фестивалот на планински филм.

 

Погледнете го ова кратко и интересно видео. Доколку пак сакате да ги погледнете сите 20 видеа од кои ќе се избере најдобриот кликнете ТУКА.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи