Крај на серијата „House of Cards“ по скандалот со Кевин Спејси

„Netflix“ објави дека става крај на серијалот „House of Cards“. Серијата беше првиот пробив на Netflix во оригиналниот бизнис за телевизиски содржини, што го направи лидер на пазарот.

 

Спејси тврди дека не се сеќава на инцидентот, но и покрај тоа даде свое извинување. Во исто време, тој за прв пат откри дека е хомосексуалец и дека поддржува интимни односи со мажи.

 

„Netflix“ во понеделникот ја даде следната изјава за обвинението против Спејси: „Media Rights Capital“ и „Netflix“ се длабоко вознемирени од вестите во врска со Кевин Спејси. Како одговор на откритијата, директорите од двете компании пристигнаа во Балтимор ова попладне за да се сретнат со нашите членови и членови на екипажот за да се осигураат дека тие и понатаму се чувствуваат безбедно и поддржани“.

 

Творецот „House of Cards“, Боу Вилимон, го нарече обвинението против Спејси „длабоко вознемирувачко“ и рече дека не бил свесен за несоодветното однесување во текот на неговите четири сезони во кои работеа на шоуто.

 

 

По објавувањето на скандалот со обвиненијата за сексуален напад на тогашниот 14-годишен актер Ентони Рап медиумите изглегоа со повеќе детали од приватниот живот на Спејси. Имено Кевин Спејси бил одгледан од поранешен нацист кој го силувал неговиот брат, а своето семејство го трауматизирал до таа мера што сите го нарекувале “чудовиште”.

 

Морничавата приказна за ужасното детство на славниот актер за Daily Mail ја раскажал неговиот постар брат, Рендал Фаулер, во 2004 година. Таа повторно стана актуелна по неодамнешното признание на Кевин Спејси дека е хомосексуалец, поттикнат од обвиненијата за сексуален напад на тогашниот 14-годишен актер Ентони Рап.

 

Обвиненијата против помалиот брат, 62-годишниот Фаулер ги нарекол вознемирувачки, а неговата шокантна приказна можеби открива кои се тие „други работи” кои Спејси ги споменува во признанието за својата сексуална ориентација.

 

Фаулер открил дека бил сексуално злоставуван од нивниот татко, додека нивната мајка знаела за тоа. Денес, тој со својот славен брат не е во добри односи. Нивниот татко Томас Џофри Фаулер бил, според неговите зборови, нацист и перверзен садист кој со години ги злоставувал нив двајца и нивната сестра Џули.

 

Фаулер никогаш не сакал да има деца бидејќи се плашел дека ќе ги наследи „гените на сексуалниот предатор”. Славниот брат го опишал како празна личност која никогаш немала вистинска врска, освен со својата мајка.

 

Нивниот татко се приклучил кон Американската нацистичка партија кога Спејси и Фаулер била деца, ги избричил своите бркови за да наликува на Хитлер и редовно го силувал и тепал постариот син. Спејси пробувал да не го вознемирува и лути својот татко, додека Фаулер и Џули трпеле злоставувања. Џули била редовно тепана од него, а на крајот таа побегнала од дома на 18 години.

 

“Во нашиот дом имаше толку темнина што не би можеле да поверувате. Беше ужасно. Кевин пробуваше да избегнува сè со тоа што се затвори во себе. Стана многу лукав и паметен. Толку се посвети кон избегнување на тепањето што набрзо стана празна личност, немаше никакви чувства”, вели тој.

 

Семејството морало да се сели десет пати, а таткото ги држел затворени во домот. Тие не смееле да носат пријатели дома, за да не ги видат фотографиите од голи жени и мажи во канцеларијата на нивниот татко. Додека таткото повремено работел, товарот на семејната грижа паднал врз мајката која работела како секретарка.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи