Видео: Хет трик на Курзава за историјата на ЛШ!

Facebook
Twitter
Email
Print

Играчот на ПСЖ Лејвин Курзава на синоќешниот дуел против Андерлехт успеа да се запише во историјата на Лигата на шампионите. Тој е првиот играч од одбраната на еден тим со постигнат хет-трик во ова елитно натпреварување.

 

Неговиот тим ПСЖ вчера го депласираше белгијскиот Андерлехт со 5 спрема 0 на „Паркот на принцовите“ и си обезбеди место наредната фаза на елиминации и тоа на две кола пред крајот на групниот дел. Курзава погоди во 52, 72 и 78 минута со што стана воедно и вториот играч на францускиот тим кој успеал да постигне хет-трик во Лигата на шампионите.

 

Пред четири години тоа го направи и легендарниот Златан Ибрахимовиќ, исто така на дуел со Андерлехт.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи