Видео – СДСМ : Да се залагаме за истите вредности за кои загинале хероите од НОВ, а тоа се слободна и просперитетна Македонија

Општинската организација на СДСМ на сите граѓани денеска им го честиташе „3-ти Ноември“ – Денот на ослободувањето на Прилеп.

 

Изјавата ја пренесуваме во целост.

 

 

„Од името на О.О на СДСМ Прилеп на сите граѓани им го честитам „3-ти Ноември“ – Денот на ослободувањето на Прилеп. Ги повикувам сите без разлика на верска, национална и политичка определба да продолжиме да ги негуваме и да се залагаме за истите вредности за кои овие херои ги дале своите животи, а тоа се слободна, независна и просперитетна Македонија“, истакна Никола Багески, О.О. на СДСМ Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи