Скршено копјето на споменикот на „Александар Македонски“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Непознати сторители синоќа го скршиле копјето на споменикот на „Александар Македонски“ кој се наоѓа во центарот на Прилеп, на плоштадот „Александрија“. Јавноста очекува надлежните органи да го пронјадат сторителот на овој вандализам во најбрз можен рок.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи