ВИДЕО : „Четири акорди” – најинтересната компилација на повеќе хитови отсвирени со исти акорди

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

„Четири акорди” е едно од најпознатите дела на групата „The Axis of Awesome“ кои се формирани во 2006 година. Оваа песна всушност е мешавина на повеќе популарни хитови отсвирени со исти акорди.

 

Погледнете ја оваа навистина интересна, а во исто време и комична музичка компилација.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи