Традиционална 3-то ноемвриска средба на пензионерите од Тризла

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

По повод Денот на ослободувањето на Прилеп, 3-ти Ноември, секоја година пензионерите од населбата „Тризла“ организираат традиционална средба на која се дружат помеѓу себе, се забавуваат, разговараат, се потсетуваат на својата младост и на таков начин полесно ги поминуваат деновите од т.н. трето доба.

 

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска присуствуваше на средбата и на пензионерите им вети идна засилена соработка со Општина Прилеп.

 

Јованоски истакна дека локалната самоуправа е отворена за сите идеи и сугестии на пензионерите и потенцираше дека во иднина сите нивни приоритети и проблеми ќе бидат заеднички решавани.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи