Загина Зоран Стефановски во тешка сообраќајна несреќа

Во сообраќајна несреќа загина Зоран Стефановски, поранешен претседател на Советот за радиодифузија.

 

До сообраќајната несреќа дошло во еден часот по полноќ на булеварот „Никола Карев“ кога возилото Рено Меган излетало од патот и удрило во рекламен билборд.

 

Стефановски бил пренесен во градската болница, но лекарите единствено констатирале смрт.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи