Џорџ Клуни се повлекува од актерството

Филмската ѕвезда и најголемиот холивудски заводник, Џорџ Клуни, објави дека се повлекува од актерството.

 

„Веќе долго време се занимавам со глума, а имам 56 години. Не сум веќе момче кое освојува девојки или барем не би требало да бидам. Само некоја извонредна улога би можела повторно да ме изведе пред камери“, изјави актерот Џорџ Клуни.

 

Клуни истакнал дека благодарение на актерството плаќал сметки, но парите веќе не му требале.

 

Претходно тој продаде и бренд текила за милијарда долари. Извесно време се шпекулира и дека има политички амбиции, посебно откако Доналд Трамп стана претседател.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи