Џудо клубот Бушидо од Прилеп освои 11 медали на меѓународен турнир во Црна Гора

Facebook
Twitter
Email
Print

Во организација на џудо клуб Црногорац на Меѓународниот џудо турнир „13 Новембар“ во Цетниње, Црна Гора, џудо клубот Бушидо од Прилеп зеде учество на овој меѓународен џудо турнир со свои 15 натпреварувачи, од кои 11 џудисти се закитија со сребрени и бронзени медали и тоа:

 

Елеонора Илиоска 2 место

Теодора Ристеска 2 место

Мартина Јанкоска 2 место

Сара Атанасоска 2 место

Матеја Кочоска 3 место

Марија Талеска 3 место

Ема Димитриоска  3 место

Антонио Талески 3 место

Бојан Мојсоски 3 место

Лука Филипоски 3 место

Георгина Милошеска 3 место

 

На овој турнир учество зедоа околу 350 такмичари, 36 клубови од 8 држави и тоа од Македонија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Косово и Албанија.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи