Лекар прободен со нож пред Клинички центар во Скопје

Facebook
Twitter
Email
Print

Четириесет и осум годишниот Н.З., од село Слупчане, доктор од Клиниката за токсикологија вчера околу 19.30 часот е прободен со нож. Според првичните и неофицијални информации лекарот го познавал напаѓачот и на полицијата како лице кое го избодело со нож и го посочил сопругот на негова колешка и најверојатно се работи за лична пресметка.

 

Лекарот бил нападнат пред ќебапчилница на булеварот„Мајка Тереза“ и во моментов е надвор од животна опасност.

 

Од МВР официјално потврдија дека кај нив настанот бил пријавен вчера околу 19:50, од Ургентниот центар во Скопје. Полицијата напаѓачот, за сега го води како непознато лице.

 

Напаѓачот му пришол од зад грб на повредениот лекар, прободел со остар предмет, по што побегнал, а полицијата ги презема сите мерки за откривање на неговиот идентитет, велат од МВР.

 

Повредениот лекар е хоспитализиран на Клиниката за дигестивна хирургија и не е во животна опасност.

 

Неофицијално, станува збор за лична пресметка поради нерасчистени односи.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи