Прилепски шарпланинец е новиот светски шампион

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На светската изложба за сите видови раси на кучиња која се одржа во германскиот град Лајпциг шарпланинецот ДИЦО ОД КАРАВИЛОСКИ во сопственост на нашиот познат одгледувач на оваа раса, Владо Каравилоски, стана новиот светски шампион во преголема конкуренција.

 

Одгледувачот Владо Каравилоски подолго време се занимава до одгледување на македонската гордост – шарпланинецот.

 

Екипата на Инфо Компас им го честита овој голем успех.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи