Поповски на обвинителна клупа за набавка на 300 полициски возила

Facebook
Twitter
Email
Print

Помошник-министерот во МВР, Ѓоко Поповски, денеска ќе седне на обвинителна клупа за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство за набавка на 300 возила за полицијата.

 

Претходно, Апелација одлучи Поповски да не оди во притвор, а притоа ја одби и неговата жалба да му биде одземен пасошот, па тој мора еднаш неделно да се јавува во судот и не да смее да ја напушта земјата.

 

Советот за оценка на обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одби приговорот на одбраната на обвинетиот Ѓоко Поповски во предметот „Триста“ и во целост го прифати обвинителниот акт на СЈО против него.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи