Градоначалникот Јованоски оствари средба со постојаниот координатор на ОН Луиза Винтон

Градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска оствари средба со Луиза Винтон, постојан координатор на ОН и постојан преставник на Програма за развој на Обединети Нации (УНДП) во Република Македонија.

 

На средбата се разговараше за можностите за идна соработка, и за сферите во коишто може да се реализираат идни проекти помеѓу Општина Прилеп и УНДП, со цел да се подобри квалитетот на животот на граѓаните.

 

Градоначалникот Јованоски потенцираше дека Општина Прилеп е отворена за соработка со ОН и УНДП и дека ќе ја поддржи реализацијата на сите проекти што се во интерес на граѓаните во општината.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи